Přejít na produktové menu

Umělecké mosty mezi přírodou a člověkem z dílny mladých talentů z Hollarky

Vlna
V uplynulém měsíci jsme se rozhodli v rámci projektu CONTINUUM podpořit umění mladých tvůrců nové generace a dali vzniknout extravagantním uměleckým dílům ze stabilizovaného mechu. Cílem projektu je oslovit širší veřejnost a ukázat, že umění může být jak moderní, tak i citlivé k životnímu prostředí. V rychle se měnícím prostoru měst hraje bio-art, zelené umění a interaktivní práce s rostlinami zásadní roli – nejen jako odraz klimatických a ekologických změn, ale také jako výzva pro společnost i samotné umělce.
Umělecké mosty mezi přírodou a člověkem z dílny mladých talentů z Hollarky

Projekt CONTINUUM, podporovaný Evropskou komisí, si klade za cíl otevřít tato témata, zvýraznit kulturní hodnotu měst a současně přispět k řešení environmentálních otázek. Jednou z největších výzev současného umění je právě hledání inovativních mostů mezi rostlinným světem a výtvarnou tvorbou. Posílit povědomí o důležitosti vztahu mezi člověkem a přírodou. 

Proto jsme prostřednictvím otevřené výzvy vybrali dva talentované mladé umělce, studenty grafického designu na střední umělecké škole Hollarka v Praze, kteří vytvořili unikátní mechové instalace. Představujeme vám Matouše a Jana Mirenu.

Matouš a jeho dílo "ROZROST"

Jedinečné umělecké dílo, které vystihuje dokonalou nepravidelnost přírody. Bodliny sochy se rozpínají do prostoru tak, že působí téměř živým dojmem, přestože její tvar nepřipomíná nic, co bychom znali z našeho světa. Fascinující na této soše je, že z každého úhlu pohledu odhaluje zcela jinou tvář, a tak si v ní každý může najít svůj vlastní příběh či význam. 

Jan Mirena a jeho dílo "ROHOVKA"

Rohovka je instalace, která přináší jedinečný pohled přírody na diváka a vybízí k zamyšlení. Nedokonalý tvar, ohraničený ostrou geometrií, symbolizuje střet přirozenosti s lidským zásahem. Abstraktní stříbrné prvky vyjadřují vliv člověka na přírodu, zatímco železné paprsky, agresivně zabodané do zeleně, evokují sílu, s jakou měníme svět kolem sebe. Zrcadlo, které je součástí díla, pak divákovi poskytuje prostor k sebereflexi – nutí nás zamyslet se nad vlastní rolí v tomto nekonečném dialogu mezi člověkem a přírodou. 

Tyto projekty spojují stabilizované zelené mechy, podporují sociální interakci a přináší nové možnosti propojení městského prostředí s jeho obyvateli.

​Přijďte si tyto působivá díla s hlubší myšlenkou prohlédnout do budovy IV v areálu Pivovaru Braník a objevte kouzlo stabilizovaného mechu v kreativním ztvárnění od umělců mladé generace.

"Rohovka" je umístěna přímo ve spodním atriu u výtahu a "Rozrost" ve 2.patře u vstupu do naší firmy.

 


1/ 18
Jan Mirena Ibarlucea a jeho dílo Rohovka
2/ 18
Matouš Hlaváč a jeho dílo ROZROST
3/ 18
Jan Mirena, student grafického designu na střední škole Hollarka
4/ 18
5/ 18
Jedinečné umělecké dílo, které vystihuje dokonalou nepravidelnost přírody
6/ 18
Zrcadlo, které je součástí díla, pak divákovi poskytuje prostor k sebereflexi, nutí nás zamyslet se nad vlastní rolí v tomto nekonečném dialogu mezi člověkem a přírodou.
7/ 18
8/ 18
Nedokonalý tvar, ohraničený ostrou geometrií, symbolizuje střet přirozenosti s lidským zásahem
9/ 18
10/ 18
Detail mechového díla, použití kroucených dřevin.
11/ 18
12/ 18
13/ 18
14/ 18
Abstraktní stříbrné prvky vyjadřují vliv člověka na přírodu, zatímco železné paprsky, agresivně zabodané do zeleně, evokují sílu, s jakou měníme svět kolem sebe
15/ 18
16/ 18
Rohovka je instalace, která přináší jedinečný pohled přírody na diváka a vybízí k zamyšlení. 
17/ 18
Pohled na zadní část díla.
18/ 18
Tato část je určená k ochraně proti spam robotům. Vidíte-li tento text, vyplňte pole uvedené za otázkou. Tlačítko jsem robot ignorujte.
Kolik je dvě plus tři

Kontaktní formulář

Informace o zpracování osobních údajů zákazníků a potenciálních zákazníků společnosti JUNGLE INTERIORS, s.r.o., se sídlem Praha 5, Mahenova 9/181, IČ 26454327, zapsané v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl C, vložka 83348 naleznete ZDE